Kablonet

Kablonet Türksat’a ait bir hizmettir. Kablo TV altyapısı üzerinden verilen bu internet hizmetinde telefon hattına ihtiyaç yoktur. Halk arasında bir kaç isim ile bilinir. Bunlardan ilki eski resmî markası Uydunet‘tir. Uzun bir süre bu marka ile hizmet vermekte ve halk arasında uydu üzerinden verilen internet hizmeti gibi bir düşünce oluşturduğundan Kablonet markasına geçme kararı alınmıştır. 2015 yılı itibariyle de Kablonet markasını kullanmaya başlamıştır. Kablonet resmi yetkili web sitesine ulaşmak için markaya tıklayabilirsiniz.

Bir diğer ismi ise Kablo İnternet olarak geçmektedir ki hepsi aslında Türksat adına hizmet veren fiber interneti temsil etmektedir. Kablonet resmi logosunu aşağıda ki resimde görebilirsiniz.

kablonet
Kablonet Resmi Logosu

Kablonet tamamen kendine ait altyapısı sayesinde %100 fiber internet hizmeti vermektedir. Altyapının kalitesinden dolayı ise 100 Mbps gibi hızlara çok rahat çıkmaktadır. Upload yani gönderme hızı ise 5 Mbps gibi Türkiye şartlarında zor alınabilecek hızları vermektedir. Ayrıca simetrik internet almak isterseniz 20/20 Mbps hızlarını ayda 300 TL civarına verebilmektedir. Özellikle kurumsal müşterilere hitap eden bu tarifeler ilgi çekmektedir.

Ayrıca şu an en çok satan Kablonet’in internet kampanyasından örnek verecek olursak Yüz Güldüren Kampanyasını örnek verebiliriz. Kampanya detayları aşağıda bulunan resimde anlatmaktadır.

Yüz Güldüren Kampanya | Kablonet

Bu kampanya özellikle çok tercih edilmektedir. İçerisinde Limitsiz 10 Mbit internet ve televizyon içinde Kablo TV Üst Paket ve sinema severler için Altın Sinema Paketini barındırmaktadır. Eğer Kablonet’e abone olacaksanız kesinlikle bu kampanyayı öneririm. Rakiplerine baktığınızda bu fiyata sadece 20 Mbit civarlarında sınırsız internet vermektedir.

Kablonet’e Abone Olmamak Elde Değil

Artık diyecek pek fazla bir durum yok. Bulunduğunuz adreste altyapı varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle online oyun oynayan kullanıcılar fiber internetin kalitesini sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Yaklaşık 10 senedir hem evimde hem de iş yerimde kullanıyorum. Arız durumunda 7/24 ücretsiz teknik destek vermesi gayet iyi. Türk Telekom kullanıcıları çoğu zaman desteğin yetersizliğinden şikayetçi. Binaya kadar destek veriyorlar. Bina içi ve daire içine ücretli destek veriyorlar. Fakat Türksat kesinlikle hiçbir işleme ücret almıyor.

Türksat İnternet Steam Lideri

Önce ki parafraflarda da belirttiğim gibi Kablonet online oyun platformunun dünya genelinde kabul görmüş olduğu Steam’dan Türkiye için tam not almış. En hızlı internet servis sağlayıcısı olarak seçilmiş ve bu kaliteyi 2019 yılının en hızlı interneti olarak kendisini zirveye oturtmayı başarmıştır.

Kablonet Altyapı Hangi Şehirlerde Var?

Türksat altyapı çalışmalarına hızla devam ediyor. Artık Türkiye’de Türk Telekomdan sonra en geniş altyapıya sahip firma olarak boy göstermektedir. Türksat maalesef Türkiye’nin her ilinde hizmete vermiyor. Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Edirne,
Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir,
Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun,
Tekirdağ, Yalova, Zonguldak şehirlerinde fiber internet mevcut. Kablo TV ile beraber internet hizmeti de satın alabiliyorsunuz.